Kontaktujte nás: +420 774 889 143 | info.zdravysvet@gmail.com
0,00 Kč

ZDRAVÝ SVĚT

Čím více dřete, tím těžší je se vzdát! V. T. Lombardi

 

  

 

  

 


Psalo se o nás ve Frýdecko - Místeckém Deníku

Počasí si vynutilo změnu trasy běžeckého závodu

Mezi prvními doběhl do cíle 24letý Jaromír Hosch.

Mezi prvními doběhl do cíle 24letý Jaromír Hosch. Autor: Markéta Kmecová

15.7.2013 09:43

Frýdek-Místek /FOTOGALERI/ - V sobotním dopoledni se uskutečnila akce s názvem Okolo Frýdku cestička. Organizátorem této akce byla firma Zdravý svět.

Proběhla zde prezentační akce pro všechny fanoušky sportu a pohybu otevírající prázdninovou sezónu. Byl připraven i dopoledni jogging pro nadšence. Nenáročná trasa byla dlouhá pět až sedm kilometrů okolo Frýdku. Startovalo se od devíti hodin z cyklostezky vedle restaurace U splavu.

„Kvůli špatnému počasí v předešlých dnech se zrušila běžecká trasa podél břehu řeky Ostravice směrem na Bašku. Běželo se na druhou stranu směrem do centra města po cykloztezce, na které byla vyznačená trasa. Trasu jsme vyměřili tak, aby odpovídala původní délce trasy. Pro ty méně zdatné účastníky běhu jsme připravili poloviční trasu. Také zde máme pro běžce připravený stánek s občerstvením," sdělila Magdaléna Horáčková, která má na starost obchodní oddělení firmy Zdravý svět. Dodala, že jejich firma chystá více akcí přes léto. Například Ondrášův Duatlon, Expedici na Lysou horu nebo Na kole po Slezsku, také na zimní období budou připravovat akce.

Za celé dopoledne proběhlo několik startů pro běžce. Měřil se i čas, aby se účastníci dozvěděli, jakou mají kondici. Jeden z běžců Kamil Goroš měl nejlepší čas změřený na této trase.

„O této akci jsem ani nevěděl, běžel jsem náhodou kolem a o akci se dozvěděl. Tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Zvolil jsem si kratší trať, protože se mnou běžela i mamka. Tři a půl kilometru jsem uběhl za 10,1 minuty. Což si myslím že je dobré, já jsem se svým výsledkem spokojený. Běhám totiž třikrát až čtyřikrát týdně. Pokud budu mít čas, určitě bych se rád zúčastnil dalších akcí této firmy, které budou organizovat," řekl třiadvacetiletý Kamil Goroš z Frýdku-Místku.

„Já jsem zde přišel, protože mě k tomu vyzval kamarád. Také jsem chtěl zjistit jakou mám kondici a jaký budu mít čas. Trať byla super, vyšlo i dobré počasí a dobře se při běhu dýchalo. Nikdy jsem si čas neměřil, ale na to že jsem byl bez příprav, tak mohlo to být i lepší. Spíš běhám po horách," sdělil čtyřiadvacetiletý Jaromír Hosch z Frýdku-Místku. Zaběhat si v sobotu přišla i Andrea Jašková z Ostravy-Vřesiny. „Běželo se mi dobře do té doby, než jsem se na trase ztratila. Ptala jsem se lidí jak se mám dostat zpátky a dostala. Vůbec mi nevadí, že jsem uběhla nějakých šest kilometrů za 23 minut. Určitě budu chodit i na další akce a doufám, že už nezabloudím," prohlásila jednadvacetiletá slečna.

Autor: Markéta Kmecová