Kontaktujte nás: +420 774 889 143 | info.zdravysvet@gmail.com
0,00 Kč

ZDRAVÝ SVĚT

Čím více dřete, tím těžší je se vzdát! V. T. Lombardi

GYMNASTICKÉ MÍČE - MAXSAFE

Italské značkové míče Gymnastik Ball s označením Maxafe jsou dvouplášťové a mají větší odolnost proti opotřebení třením. V případě propichu míče nedochází k rychlému úniku vzduchu a proto jsou bezpečnější. K velmi dobrým vlastnostem těchto míčů patří jejich dynamické chování, vynikající flexibilita a elastičnost, stabilní forma držení a protiskluzová úprava hrubšího povrchu.

Při výběru správné velikosti velkého míče dbejte na to, aby hýždě byly o trochu výše než kolena. Správná velikost velkého míče se určuje podle výšky postavy, nebo délky paže, měřeno od ramenního kloubu ke konečkům prstů.

Uvedená tabulka je pouze orientační.

výška postavy       délka paže        průměr míče

   do 140cm          45 - 55cm             42cm

   do 150cm          56 - 65cm             53cm

   do 175cm          66 - 80cm             65cm

 nad 175cm          81 - 90cm             75cm          

 

EGG BALL

Italské značkové míče EGG Ball s označením Standard jsou vyrobeny z velmi kvalitního syntetického materiálu s lesklým povrchem. Klasický oválný tvar míčů EGG Ball Standard zajišťuje větší kontakt s podlahou a zaručuje takto uživateli větší stabilitu během cvičení. Jejich podlouhlý tvar umožňuje sedět zároveň dvěma osobám na jednom míči. Jsou ideální pomůckou pro toho, kdo chce provádět gymnastické a rehabilitační cviky s velkou jistotou a vysokým stupněm stability. Pro jejich větší stabilizační plochu a bezpečnost jsou vhodné pro těhotné ženy před porodem, poporodní tělocvik a cvičení se staršími lidmi.

EGG Ball Standard ø45cm-délka 65cm-do 140cm výšky postavy

EGG Ball Standard ø55cm-délka 80cm-do 155cm výšky postavy

EGG Ball Standard ø65cm-délka 95cm-do 175cm výšky postavy

 

OVER BALL

OverBall od Italské firmy Ledraplastic, se dá využít mimo jiné i jako polohovací balanční míč. Má neklouzavý pružný povrch a je značně odolný proti zatížení - výrobce uvádí nosnost do 100kg. Mimo re


Průměr míčků je cca 26cm.habilitační praxi se objevuje i ve cvičení zdravotní tělesné výchovy či jógy. Je ideální cvičební pomůckou pro všechny věkové kategorie. Lze jej využít při cvičeních vyrovnávacích, kondičních, manipulačních, posilovacích i relaxačních. Jako podkládací pomůcka má široké uplatnění při delším cestování autem, vlakem nebo letadlem.


MEDICINE BALL - THERA BAND

Zátěžové míče MedicineBall Thera-Band poskytují alternativu za tradiční kovové činky. Díky jejich malému kulatému tvaru a pružné vlastnosti se snadno drží v ruce a dávají tak více možností při cvičení. Vyrábí se v šesti vahách a výhoda těchto zátěžových míčů je ve stejném průměru 11cm ve všech váhách. Výborně se hodí pro posilovací a formovací cvičební programy seniorů a osob trpících artritidou či jiným omezením stisku dlaní ruky.Aktuální ceník a druhy míčů najdete zde